konya şeker torku

Kategoriler

Diğer videolar

Geniş ekran

Azerbaycanlı kayıp medya patronundan haber geldi!

1 kişi beğendi / 1 kişi beğenmedi
01 Ağustos 2018, Çarşamba , 8 ay önce eklendi.
Yeni Çağ Azerbaycan’ın haberine göre, 30 Temmuz akşam saatlerinden itibaren Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı Akil Alesger Ferecov’dan bir süre haber alınamadı.

GÖZALTINA ALINDI

Kaçırıldığı düşünülen Ferecov'un, gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Gözaltı bilgisini, Basın Konseyi Başkanı Aflatun Amashov Facebook hesabından duyurdu. Amashov, Akil Alesger Ferecov'la irtibat kuramadıklarını, gözaltı sebebini de henüz bilmediklerini belirtti.

Amashov şu ifadeleri kullandı:

"İlgili tüm kurumlarla irtibat kurduk. Aldığımız ön bilgi, Agil'in Azerbaycan Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Organize Suçlarla Mücadele Dairesi yetkilileri tarafından gözaltına alındığıdır."

EŞİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI: ULAŞAMIYORUZ

Agil Alesger’in eşi Günay Ferecova da yaptığı açıklamada bilgiyi doğruladı. Ferecova, eşiyle en son 30 Temmuz saat 19:00 civarında konuştuğunu belirtmişti.

AKİL ALESGER FERECOV EVE DÖNDÜ

Akil Alesger Ferecov evinden yayınladığı bir videoyla gayet iyi olduğunu, bir yanlış anlaşılma sonucu gözaltına alındığını söyledi.

FETÖ'YLE MÜCADELEDE ÖNEMLİ ROL OYNUYORDU

Şunları belirtmem gerek ki, Akil Alesger gazetecilik kariyerinde hep FETÖ terör ağını ifşa etti. Onun araştırmaları ve kaleme aldığı kitapları söz konusu terör örgütünün deşifre olunmasında büyük rol oynadı.

Akil Ferecov’un eşi olarak onun bulunması için Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mihriban Aliyeva, aynı zamanda İçişleri Bakanı General Ramil Usubov, Devlet Güvenlik Hizmeti Başkanı General Medet Guliyev, Cumhuriyet Baş Savcısı Zakir Garalov’dan ve tüm ilgili kurumlardan gereken işlemlerin gerçekleştirilmesini rica ediyorum."

Yorumlar

Benzer Videolar